Honeymoon (2014)

[ together ]
Honk, quack, quack,
quack, honk.

2 kişiyle film çekmişler. E balayı dediğin de iki kişilik olur zaten o yüzden mantıklı.

Bea ve Paul yeni evli bir çifttir. Balayları için ormandaki aile evine giderler. Burada hem birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı bulacaklar hem de bilmedikleri yönlerini öğreneceklerdir.

Film, Leigh Janiak’ın ilk filmi. Bir ilk filme göre de bir hayli başarılı. İki kişilik olmasına ragmen sıkmıyor. Ve korkutmuyor da aynı zamanda. Ama yönetmenin böyle bir amacının olduğunu düşünmedim izlerken. Yani The Evil Dead gibi bir orman evinde başlayan sonra Invasion of Body Snatchers misali bir bilim-kurguya dönüşen bir film anca insanı ürpertir. Ama anladığım tüm bunların dışında oldu. Bence bu filmde anlatılan, evlendikten sonra insanların değişceğine dair duyulan korku. Ve bir de karşı cinsi çok tanımanın getirdiği uzaklaşma. Uykulu Kuytu Puani: 3Sonuçta evlenmeden önce iyi yönleriyle biliyorsunuz insanları, normal olan fakat size gösterilmeyen şeyler hep bir muamma. Bir erkek için bir kadının tuvaletini yapması, regl olması belki doğum yapması hep bildiği ama yaşamadığı şeylerdir. Tüm bunları yakınında bizzat görmek rahatsız edici olabilir demek istiyorum. E korku filmleri de bunları abartı verir.

Ben bu düşük bütçeli filmi çok beğendim. Özellikle de sonda ne olduğu açıklanmayan bölümü. Sonuçta bizim hayal gücümüze bırakıldı ve bu güzeldi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.